PF 2019
PF 2019
PRIMIS
Pour Féliciter 2019

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2019 Vám hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů přeje kolektiv zaměstnanců PRIMIS. Těšíme se na další spolupráci!

Nové nekonečné možnosti s Eagle Mark 3
Nové nekonečné možnosti s Eagle Mark 3
PRIMIS
Nové nekonečné možnosti s Eagle Mark 3

Od poloviny srpna máme k dispozici nejvyspělejší letecký kamerový systém od firmy Vexcel, a to UltraCam Eagle M3. Velikost jednoho PAN snímku je 26 460 x 17 004 px, což znamená snímek o velikosti 450 Mpx, fyzická velikost jednoho pixelu je 4 mikrometry. Při letové výšce 2 500 m a GSD 10 cm je pak reálná velikost území zachyceného na jednom snímku úctyhodných 2 646 metrů příčně a 1 700 metrů ve směru letu. V lokalitě je pak třeba pořídit méně než polovinu snímků oproti naší stávající UltraCam Xp. Kamera zvládá uložit snímek každou sekundu a půl.

Momentálně je naše EM3 nainstalována v letadle Beechcraft Super King Air B200 našeho partnera Weser Airborne Sensing. Kamera si prožila pravý křest ohněm při snímkování komplikovaného alpského terénu, když se nám podařilo v okolí Zell am See, kde se nachází také nejvyšší hora Rakouska Grossglockner, v průběhu pouhých tří letových misí, pořídit snímky s GSD 20 cm a překryty 80/45 % na ploše téměř 5 500 km².

Kalibrační report ke stažení zde.

Rolling Stones v Praze
Rolling Stones v Praze
PRIMIS
Rolling Stones v Praze

Protože život není jen práce, ale i zábava, vydali jsme se na začátku července na koncert legendárních Rolling Stones, který se konal na letišti v pražských Letňanech. Britští rockeři zahráli v Praze znovu po patnácti letech v rámci nejnovějšího turné No filter. Vyjeli jsme sice v malé sestavě, ale o to víc jsme si celý den užili. Na taneční kreace a hlas Micka Jaggera, kytarové umění Keitha Richardse a Rona Wooda či bezchybný výkon Charlieho Wattse ještě dlouho nezapomeneme.

Nové prostory pro hradeckou pobočku
Nové prostory pro hradeckou pobočku
PRIMIS
Nové prostory pro hradeckou pobočku

Začátkem dubna dostala naše hradecká pobočka nové prostory přímo na hradeckém letišti. Nyní sídlíme v hangáru č. 72 a máme tak vždy přehled o tom, co se právě děje s našimi letadly, pokud jsou právě zaparkovaná v hangáru.

Letiště Hradec Králové je regionální letiště s civilním provozem ležící na severním okraji Hradce Králové mezi částmi Věkoše a Rusek. Provozovatelem letiště je společnost Letecké služby Hradec Králové a. s. Letiště je zařazeno v kategoriích veřejné vnitrostátní a neveřejné mezinárodní kategorie 2B, disponuje dvěma vzletovými a přistávacími drahami - betonovou o délce 2 400 a šířce 60 metrů a travnatou o délce 800 a šířce 25 metrů.

Nový software SURE Aerial
Nový software SURE Aerial
PRIMIS
Nový software SURE Aerial

Od nového roku máme k dispozici nový program - SURE aerial - určený k tvorbě korelovaného mračna bodů, DSM, true ortofota a také texturovaného 3D modelu reality. Jedinými dvěma vstupy jsou vyvolané RGB (RGBI) snímky ze svislého senzoru nebo ze šikmého systému kamer a parametry externí orientace snímků po výpočtu aerotriangulace. Program je optimalizovaný pro práci s velkým množstvím dat a není potřeba manuální editace seamline.

Více informací o software na stránkách výrobce: http://www.nframes.com/products/sure-aerial

Koho jsme v roce 2017 podpořili?
Koho jsme v roce 2017 podpořili?
PRIMIS
Koho jsme v roce 2017 podpořili?

V roce 2017 jsme se stali sponzory několika akcí v brněnském regionu - jak oborových, tak i mimooborových.

International Geodetic Pentathlon 2017 (SPŠ stavební Brno)

Jako první jsme v roce 2017 podpořili studenty Střední průmyslové školy stavební v Brně, aby se mohli vydat do slovenského Lučence na XII. ročník geodetického pentatlonu, který se letos konal 21. - 22. dubna. Geodetický pentatlon je sportovně-vědomostní soutěž, kterou pořádá Střední průmyslová škola stavební Oskara Winklera v Lučenci ve spolupráci s občanským sdružením STAV-GEO Lučenec. Jejím cílem a posláním je navázání mezinárodních kontaktů mezi studenty geodetických a geoinformačních škol z různých zemí, porovnání jejich teoretických vědomostí a praktických zručností a vytvoření prostoru pro výměnu zkušeností.

Náplní soutěže je absolvování trasy dlouhé několik kilometrů se stanovišti, na kterých se vykonávají jednotlivé soutěžní disciplíny, kterými jsou typické činnosti geodeta a vědomostní test z oblasti geodézie, kartografie, fotogrammetrie nebo GIS.

Soutěž je v regionu střední Evropy jedinečná a letošního ročníku se zúčastnilo 29 soutěžních týmů ze 16 škol z České republiky, Slovenska a Maďarska.

IG5 - Internation Geodetic Pentathlon | SPŠ stavební Brno

Geopárty 2017 (FAST VUT v Brně)

Mezi akce, které sponzorujeme pravidelně, se řadí Geopárty, kterou pořádají studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia oboru Geodézie a kartografie na Fakultě stavební VUT v Brně. Tato již tradiční akce se letos konala 29. listopadu a byl to kulatý 40. ročník. Každoročně se této společensko-zábavní akce účastní asi 300 studentů oboru Geodézie a kartografie, zástupců z řad vyučujících a absolventů FAST VUT v Brně. Oficiálním programem Geopárty je pasování studentů prvního ročníku do „Cechu zeměměřického“.

FAST VUT v Brně | Ústav geodézie

Tradiční silvestrovský běh do schodů v Bílovicích nad Svitavou

Poslední sponzorovanou akcí byl již tradiční silvestrovský běh do schodů, který letos poprvé pořádal ROB SK Radiosport Bílovice nad Svitavou společně s obcí Bílovice nad Svitavou. Letos se konal již 28. ročník této tradiční akce, na níž se slaví jak konec starého, tak začátek nového roku. I letos se startovalo pod schody u nádraží v několika kategoriích pro ženy, muže i děti. Celkem se závodu zúčastnilo 157 závodníků a vůbec nejrychlejším závodníkem se stal Michal Suchánek v čase 23,17 s.

Silvestrovský běh do schodů

Tradiční slavnostní zakončení roku
Tradiční slavnostní zakončení roku
PRIMIS
Tradiční slavnostní zakončení roku

Tak jako každý rok, i letos jsme se setkali na slavnostním zakončení roku. Program a místo konání měla pro letošek na starost hradecká pobočka. Na programu byla ukázka letecké techniky a vybavení na hradeckém letišti včetně ukázky nových prostor, kam se má naše letová sekce přestěhovat. Po krátké procházce po vánočních trzích jsme se přesunuli do Hvězdárny a planetária, kde jsme mimo jiné zhlédli film "Sen o létání" (v originále Dream to Fly, trailer), jež popisuje to, jak se lidé naučili létat.

"Vydejte se spolu s námi za tajemstvím létání spolu s Leonardem da Vinci, bratry Montgolfierovými, Wrightovými a dalšími vynálezci. Ochutnejte dobrodružství poznání a proměnu odvěkých snů v realitu, od úsvitu lidských věků až po současnost."

Vyvrcholením celodenního programu pak bylo milé neformální setkání u dobrého jídla v Hospůdce u Mlejna.

Přijďte nás navštívit na INTERGEO 2017!
PRIMIS
Budeme na INTERGEO 2017!

Ve dnech 26. až 28. září 2017 se koná další ročník konference a veletrhu pro geodézii a geoinformatiku - INTERGEO. Letošní ročník se uskuteční v přijatelné vzdálenosti od České republiky a to konkrétně v Berlíně, a tak jsme se rozhodli, že u této výjimečné události pro celý náš obor nemůžeme chybět. Vydáte-li se tedy na INTERGEO, určitě se zastavte u našeho stánku, který bude umístěn v hale 3.1, číslo stánku C3.004 (viz mapka).

INTERGEO je přední světový veletrh geodézie, geoinformací a pozemkového managementu. V roce 2016 navštívilo veletrh přes 17 000 návštěvníků z celkem 107 zemí světa. Na letošní ročník je potvrzeno přes 500 vystavovatelů z více než 30 zemí. Veletrh se koná od úterý do čtvrtka a každý den bude otevřeno od deváté hodiny ráno do šesté hodiny odpolední.

Přijďte si popovídat s našimi zaměstnanci nad skleničkou piva. Těšíme se na Vás!

Pro více informací navštivte, prosím, oficiální web INTERGEO 2017.

Nové bankovní spojení
PRIMIS
Nové bankovní spojení

Abychom mohli i nadále udržovat náš standard v platebním styku, museli jsme od 1. července 2017 přistoupit ke změně banky. Dochází tak k postupné migraci na nová čísla účtu, a proto Vás prosíme, abyste si zaktualizovali naše fakturační údaje. Nově nás najdete pod hlavičkou UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Bankovní účet CZK: 2114592162/2700 (IBAN: CZ6327000000002114592162)
Bankovní účet EUR: 2114592170/2700 (IBAN: CZ4127000000002114592170)
SWIFT/BIC: BACXCZPP

Stěhování do nových kanceláří
PRIMIS
Stěhování do nových kanceláří

Od konce února 2017 sídlí naše brněnská pobočka v nových prostorách. Nepřestěhovali jsme se příliš daleko, stále sídlíme na Lesné na ulici Slavíčkova 827/1a v budově Agroprojektu, dokonce i čtvrté patro nám zůstalo. Jedinou změnou, kterou pocítíte, když náš přijdete navštívit, bude, že od výtahu/schodiště neodbočíte doprava, ale doleva. Přestěhováním jsme získali velice pěkné prostory včetně vlastní recepce a pěkného výhledu na Brno. Přijďte nás navštívit.