Co umíme?

Co pro Vás můžeme udělat?

Pojďte se dozvědět více informací o našich službách

Pomáháme Vám,

aby Vaše data byla ještě lepší

Jsme stále mladá společnost, postavená na pevných základech. Členové našeho týmu mohou nabídnout třicet a více let rozsáhlých praktických zkušeností ve všech námi představených oblastech.

Naše služby začínají plánováním letu, pokračují sběrem a zpracováním fotogrammetrických i laserových dat a končí dodáním výsledného produktu v nejrůznějších formách a formátech. Naše propracované technologické postupy zachovávají patřičnou kvalitu s cílem uspokojit potřeby našich zákazníků z různých koutů světa.

Ke zpracování dat používáme především osvědčené kombinace aplikací firem Bentley, Hexagon,  IGI, nFrames, Terrasolid, Trimble a Vexcel.

Disponujeme vlastními letadly, digitálními leteckými kamerami či laserovými skenery.

Nejstarší a zároveň "nejzkušenější" letadlo v naší flotile, Cessna 402B, je využíváno primárně pro letecké snímkování kamerou Vexcel UltraCam, která je nainstalována v gyrostabilizačním rámu SOMAG GSM 3000/4000. V letadle je GPS/IMU jednotka IGI AEROcontrol-IIITM. Cessna je osazena dvěma dírami v podlaze, což umožňuje simultánní sběr dat dvěma senzory v reálném čase. Nejčastěji využívaná kombinace je velkoformátová fotogrammetrická kamera společně s laserovým skenerem.

Cessna 340A si cestu k nám našla nejpozději, a tak je nejmladším členem naší flotily. Využíváme ji primárně pro letecké snímkování kamerou Vexcel UltraCam, která je stejně jako v "MISce" nainstalována v gyrostabilizačním rámu SOMAG GSM 3000/4000. V tomto letadla se nachází GPS/IMU jednotka IGI AEROcontrol-IITM.

Naše nejmenší letadlo, Cessnu 206F, využíváme zejména jako nosič leteckého laserového skeneru a pro zakázky malého rozsahu jako např. termosnímkování. Cessna je osazena gyroskopickým závěsem Leica PAV80 a GPS/IMU systémem Leica IPAS20.

Disponujeme jedním z nejvyspělejších kamerových systémů od firmy Vexcel, a to UltraCam Eagle Mark 3. Velikost jednoho PAN snímku je 26 460 x 17 004 px, což znamená snímek o velikosti 450 Mpx, fyzická velikost jednoho pixelu je 4 mikrometry. Při letové výšce 2 500 m a GSD 10 cm je pak reálná velikost území zachyceného na jednom snímku úctyhodných 2 646 metrů příčně a 1 700 metrů ve směru letu.

Kamera je schopna snímat snímky až z pěti kilometrové výšky s 10 cm pozemní přesností. Zvládá uložit snímek každou sekundu a půl a skládá se ze čtyř objektivů, kterými snímá čtyři barevné kanály - RBG a NIR. V lokalitě je pak třeba pořídit méně než polovinu snímků oproti naší stávající UltraCam Xp.

Starší letecký kamerový systém od společnosti Vexcel, jež vlastníme ve dvou kusech. Velikost jednoho PAN snímku je 17 310 x 11 310 px, velikost pixelu při letové výšce 500 m odpovídá 2,9 cm, fyzická velikost jednoho pixelu je 6 mikrometrů. Kamera snímá 4 barevné kanály - RGB a NIR a dokáže uložit snímek každé dvě sekundy.

IGI LiteMapper je navržený jako robusní, ale zároveň také velmi kompaktní a lehký systém pro letecké laserové skenování, který lze použít jak v různých typech letadel, tak například v ultralightech nebo RPAS systémech. Veškeré vnitřní vybavení je instalováno na vibračních tlumících plošinách nebo ve stabilizačních rámech.
Skener funguje v maximální letové výšce až 5 600 m, běžná letová hladina je 2 700 m. Polohová přesnost senzoru dosahuje 2 cm.

IGI DigiCAM 150 je středoformátová letecká kamera s rozlišením 150 Mpx. Dokáže uložit snímek každých 0,6 sekundy a velikost jednoho snímku je 14 204 x 10 652 px. Fyzická velikost pixelu pak 3,76 mikrometru.

Výhodou tohoto systému je pak možnost využít jej společně se systémem pro laserové skenování, jako je např. LiteMapper. Pak lze omezit šíři snímání na šíři záběru leteckého skeneru.

Společně s IGI DigiCAM-100 a IGI DigiTHERM-640 je součástí tzv. IGI Modular Aerial Camera Systems. Jednou z výhod jsou obdobné komponenty všech kamer v systému, což znamená stejný zástavbový rám v letadle, a tím pádem značné ulehčení při střídání systémů a při jejich instalaci v letadle. Další výhodou je variabilita jednotlivých komponent a možnost využití jako doplňující prvky k jiným produktům této řady (například námi používaná kombinace LiteMapper s DigiCAM, nobo kombinace systému DigiTHERM s DigiCAM).

IGI DigiCAM 100 je středoformátová letecká kamera s rozlišením 100 Mpx. Dokáže uložit snímek každých 0,6 sekundy a velikost jednoho snímku je 11 608 x 8 708 px. Fyzická velikost pixelu pak 4,6 mikrometru. Využíváme ji při snímkování v pásmu NIR.

Výhodou tohoto systému je pak možnost využít jej společně se systémem pro laserové skenování, jako je např. LiteMapper. Pak lze omezit šíři snímání na šíři záběru leteckého skeneru.

Společně s IGI DigiCAM-150 a IGI DigiTHERM-640 je součástí tzv. IGI Modular Aerial Camera Systems. Jednou z výhod jsou obdobné komponenty všech kamer v systému, což znamená stejný zástavbový rám v letadle, a tím pádem značné ulehčení při střídání systémů a při jejich instalaci v letadle. Další výhodou je variabilita jednotlivých komponent a možnost využití jako doplňující prvky k jiným produktům této řady (například námi používaná kombinace LiteMapper s DigiCAM, nobo kombinace systému DigiTHERM s DigiCAM).

IGI DigiTHERM 640 je digitální termální kamera s rozlišením 640 x 512 px. Kamera pracuje v teplotním pásmu -40 až 120 stupňů Celsia s přesností ±1°C nebo ± 1 %.

Společně s IGI DigiCAM-150 a IGI DigiCAM-100 je součástí tzv. IGI Modular Aerial Camera Systems. Jednou z výhod jsou obdobné komponenty všech kamer v systému, což znamená stejný zástavbový rám v letadle, a tím pádem značné ulehčení při střídání systémů a při jejich instalaci v letadle. Další výhodou je variabilita jednotlivých komponent a možnost využití jako doplňující prvky k jiným produktům této řady (například námi používaná kombinace LiteMapper s DigiCAM, nobo kombinace systému DigiTHERM s DigiCAM).

Tři fotogrammetrické skenery Vexcel UltraScan 5000 naskenují každý rok tisíce archivních leteckých snímků. Lze na nich skenovat negativy, diapozitivy i kontaktní papírové kopie leteckých snímků, a to jak individuálně rozřezané, tak z rolí, až do formátu 30 x 30 cm.

Kontaktujte nás

Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno, CZ

Areál letiště, hangár č. 72, 503 41 Hradec Králové, CZ

 

+420 534 008 769

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám

Search